Eğitim Sepetim

Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı Eğitim Programı

BAU BAUSEM
 • 25 Kişi
 • 02 Eylül 2024
 • 16 Saat (8 Gün) Pazartesi (20:00-22:00)
 • Uzaktan Eğitim
Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı Eğitim Programı

Eğitimin Amacı ve Katılım Şartları

Eğitimin Amacı

Her gün birçok içerikle karşılaşırız. Bunlar, sabah gözümüzü açtığımız anda bize ulaşmaya başlar. Televizyonu açıp haberleri izleriz; işe giderken yol kenarlarında billboardlarla karşılaşırız; bir yandan cep telefonumuza mesajlar ulaşır; Facebook’a, Instagram’a, Linkedin’e, TikTok’a bakarız; e-postalarımızı inceleriz, dergi karıştırırız, kitap okuruz...

Gün içinde yüzlerce kez, bizim için hazırlanan içeriklerle karşılaşırız ya da biz, ulaşmak istediğimiz insanlara yönelik içerikler üretiriz. Bu içerikler sayesinde bilgi alıp veririz, düşünce ve duygu alışverişi yaparız, onlar sayesinde kararlar veririz.

Sesli, yazılı, görsel bütün içerikler yaşamımızı etkiler ya da biz, insanları etkilemeye, düşüncelerini ve duygularını değiştirmeye, onları yönlendirmeye çalışırız.

E-postalarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda, dergi yazılarınızda, basın ya da tanıtım bültenlerinizde, blog yazılarınızda doğru mesajlar verebiliyor musunuz? Yazdıklarınızla müşterilerinizi, potansiyel müşterilerinizi, çalışanlarınızı, öğrencilerinizi, yöneticilerinizi ya da o içerikleri okuyan herkesi etkilemeyi başarabiliyor musunuz?

Mesleğiniz ne olursa olsun doğru, hedef kitleye uygun, etkileyici yazılar yazabilmek, içerikler üretebilmek, metin tasarlayabilmek, insanı başarıya ulaştıran önemli unsurlardan biridir.

Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı eğitim programına katılarak kariyerinizde önemli bir adım atabilir; yaratıcı yazma, içerik üretme ve metin tasarımı becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Çünkü Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı eğitimlerinde, dijital çağın en önemli gereksinimlerinden biri olan yaratıcı yazma konusu örneklerle anlatılıyor ve her hafta, ele alınan konuyla ilgili uygulamalar yapılıyor.

Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı eğitimleri sayesinde, bu alanda ihtiyaç duyduğunuz bilgileri edinmekle kalmayacak bilinçli bir yazma becerisi kazanacaksınız.

Katılım Şartları

Etkili ve yaratıcı içerikler üretmek isteyen herkes, Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı eğitimlerine katılabilir.

Ayrıca bu eğitimler; reklam, tanıtım, halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, dergi ve kitap yayıncılığı alanlarında çalışanlara da önerilir.

Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı eğitimlerinden, meslek olarak içerik editörlüğü ve içerik yazarlığını seçenler, blog yazarları ya da kitap yazarları da faydalanabilirler.

Sertifika Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi S.E.M. ve Istanbul Institute® tarafından gerçekleştirilen Yaratıcı Yazmaya Hazırlık programında %80 devam koşulunu sağlayan katılımcılara, Bahçeşehir Üniversitesi SEM müdürü ile Istanbul Institute® yetkilisinin imzası olacak şekilde e-devlet onaylı katılım belgesi verilecektir.

Daha Fazla Göster

Eğitim İçeriği

  1. Hafta- İçerik üretimi:

  Hangi alanlar için nasıl metinler üretiriz?
  Dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

  2. Hafta- Yaratıcı Yazma:

  Yaratıcı yazma, anlatım teknikleri.
  Kurgu, çatışma, anlatıcı, mekân, zaman, karakterler.

  3. Hafta- Üslup:

  Üslup nedir, nasıl kazanılır
  Üslup metne ne kazandırır? Neden olmalıdır?

  4. Hafta- Yazma becerisi ve yazarken dikkat edilmesi gerekenler:

  Yazma becerisini geliştirme adımları.
  Metin için temel oluşturmak.
  Adım adım metin yazmak.
  Kelimelerin seçimi ve cümle yapıları.

  5. Hafta- Hedef odaklı, etkili, sade ve akıcı metin hazırlama:

  Metin türleri.
  Hedef kitleyi belirlemek nasıl mümkün olur?
  Hedef kitleyi gözeterek etkili, akıcı bir metin hazırlamak.

  6. Hafta- Dil hâkimiyeti kazanma:

  Dil hâkimiyetinin önemi.
  Dile nasıl hâkim olursunuz?

  7. Hafta- Metin tasarımı:

  Metinde denge, hiyerarşi, örüntü...
  Metin tasarımının önemi.

  8. Hafta- Metin üzerinde düzeltme yapma:

  İmla kuralları
  Metin düzeltme, düzenleme ve yayıma hazırlama

Daha Fazla Göster

Kayıt Bilgileri

Eğitim ücret ve ödeme planını görmek için web sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Üyelik işlemi sonrasında hızlı ve güvenli ödeme yöntemlerinden birini seçerek kayıt işleminizi online tamamlayabilirsiniz.

Danışman desteği alarak kayıt olmak isterseniz 0212 283 24 02 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Eğitmenler

İzmir'de doğup büyüyen Filiz Çiçek, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Felsefe bölümünden mezun oldu. Üniversiteden sonra gazetecilik yapmak istedi, sırasıyla İzmir’de Yeni Asır ve İstanbul’da Sabah gazetelerinde, toplam 12 yıl muhabir, gazeteci ve köşe yazarı olarak çalıştı. 1999’da İstanbul’dan ve gazetecilikten ayrıldıktan sonra Ankara’ya yerleşip TÜBİTAK bünyesindeki Türkiye Bilimler Akademisi’nde editör olarak işe başladı. Yaklaşık 12 yıl boyunca bu kurumda editörlüğün yanı sıra yayın koordinatörlüğü yaptı. TÜBİTAK’tan ayrılıp tekrar İstanbul’a yerleşen Filiz Çiçek halen Beyaz Balina Yayınları’nda editör olarak çalışıyor. Ayrıca bağımsız editörlük, yazarlık, senaryo yazarlığı yapıyor; editörlük, çocuk ve gençlik kitapları editörlüğü ile ileri editörlük olmak üzere üç alanda dersler veriyor. Filiz Çiçek'in, İnkılap Kitabevi'nden çıkmış Ölü Kadının Günlüğü, Beyaz Balina Yayınları'ndan çıkmış Babam Bir Uzaylı ve Doğa Meclisi-Ormanlar Yanmasın! adlı kitapları bulunuyor.


Değerlendirmeler

Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı Eğitim Programı Yaratıcı Yazarlık ve Metin Tasarımı Eğitim Programı
 • Eğitim Tarihi
 • 02 Eylül 2024
 • Eğitim Süresi
 • 16 Saat (8 Gün) Pazartesi (20:00-22:00)
 • Kontenjan
 • 25 Kişi
 • Eğitim Türü
 • Uzaktan Eğitim